Zaloguj Się
Witamy w
hanzalink
lub zarejestruj
Your cart is currently empty.

Obróbka tworzyw sztucznych – wszystko co potrzebujesz wiedzieć

Obróbka tworzyw sztucznych

Obróbka tworzyw sztucznych od teraz bez tajemnic. Tworzywa sztuczne są coraz popularniejszym materiałem wypierającym metal czy drewno ze względu na swoje właściwości. Jednak jak z płyty z danego tworzywa sztucznego powstają różne mniej lub bardziej skomplikowane elementy? Hanzalink jako specjalista w obróbce takich materiałów dostarcza klientom detale na zamówienie i ma szeroką wiedzę związaną z obróbką tworzyw sztucznych zdobytą przez lata doświadczenia w pracy z materiałami o różnych właściwościach oraz zachowaniu w trakcie obróbki.

Czym jest obróbka?

Obróbka to usunięcie materiału w odpowiednich miejscach. Jest to proces przetwarzania surowca w zaprojektowany produkt końcowy. Efekt finalny można osiągnąć przez m.in. frezowanie, czyli poprzez użycie odpowiedniego narzędzia o dobranym kształcie czy wycinanie elementów np. za pomocą lasera. Obróbka tworzyw sztucznych różni się od obróbki metali czy drewna. 

Obróbka tworzyw sztucznych

Obróbka skrawaniem plastiku jest wykonywana przy użyciu frezarek, tokarek czy ploterów. Frezy, czyli specjalistyczne narzędzia obrotowe, aby w prawidłowy sposób wykonywały pracę potrzebują odpowiedniego naostrzenia oraz prawidłowo ustawionej geometrii. Przy spełnieniu tych warunków z łatwością odprowadza się wióry oraz ciepło, które jest generowane w trakcie pracy frezów. Frezowanie tworzyw sztucznych polega na oddzielaniu warstw materiału przez obracający się frez. Wyróżniamy tzw. frezowanie CNC, gdzie ruch obrotowy jest wykonywany przez narzędzie, zaś ruch posuwowy może odbywać się  przez zmianę pozycji narzędzie bądź materiału. 

Aby uzyskać bryłę o kształtach cylindrycznych wykonuje się toczenie, zaś aby powierzchnia wykonanego detalu była gładka i równa i bez ostrych krawędzi stosuje się szlifowanie. 

Frezowanie pozwala nam uzyskać powierzchnie kształtowe, zagłębienia, przepusty lub kanaliki. Dzięki używaniu frezowanie CNC możliwe jest otrzymanie całych serii detali w krótkim czasie. Należy pamiętać, że obróbka musi odbywać się po odpowiednim i solidnym mocowaniu materiału.

Najlepsze efekty z pomocą specjalistów

Decyzja o zastosowaniu metody obróbki przy szukaniu elementów z tworzyw sztucznych to zysk na czasie realizacji oraz znaczne ograniczenie kosztów. Przy podejmowaniu działania kluczową rolę odgrywają doświadczenie oraz znajomość materiałów, gdyż nie każde tworzywo sztuczne nadaje się do obróbki, zaś najlepszy wybór wiąże się z filtrowaniem wielu rodzajów tworzyw.  Z tego powodu warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Hanzalink wykonuje dowolne elementy konstrukcyjne według rysunków technicznych klienta, produkowane metodą obróbki skrawaniem (toczenie, frezowanie, szlifowanie, wiercenie, cięcie, dłutowanie). Obróbka tworzyw sztucznych jest naszą specjalnością.

W odpowiedzi na wymagania i potrzeby współczesnego rynku naszą ofertę opieramy na produktach najwyższej jakości, sprowadzamy tworzywa najlepszego gatunku. Swoją ofertę kierujemy zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Wykwalifikowana kadra jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym projektom i pomóc w wyborze najbardziej trafnych tworzyw sztucznych.

 

Sprawdź jak możesz zamówić detal w Hanzalink w 3 prostych krokach: KLIKNIJ

Skontaktuj się i skorzystaj z wyceny swojego projektu oraz pomocy przy doborze materiału: KLIKNIJ 

Zajrzyj do naszego sklepu: KLIKNIJ

Zachęcamy do przeczytania innych naszych artykułów na blogu!

Dowiedz się wiecej

Shopping Basket

Bądź na Bieżąco

Chcesz być na bieżąco z informacjami o naszym asortymencie i nowych produktach wprowadzanych do naszej oferty?

Zapisz się do newsletera już dziś !